KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12595040
nr 1259 5040
Axel Erdmann
(1873-1954), Sverige
Oljemålning, Mot Riddarholmen. Signerad, daterad 1909. Olja på duk på pannå, 49x60 cm
Axel Erdmann, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1873, död 1954.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 juni 2019
kl 20:49:37
3/6 20:22:18
Axel Erdmann
Läs mer om Axel Erdmann